najlepszy kebab w warszawie
Warszawskie ciekawostki

Gdzie zjeść najlepszy kebab w Warszawie?

Kebab jest to tradycyjna turecka potrawa, która dzięki swoim nietuzinkowym walorom smakowym zyskała popularność na niemalże całym świecie. Co ciekawe, zupełnie różne typy tej potrawy posiadają w swojej nazwie specjalne dopowiedzenia, które mają na celu precyzyjne określenie sposobu przygotowania danej potrawy. W pełni oryginalne kebaby są robione wyłącznie z jagnięciny, tudzież baraniny. W Polsce natomiast ogromną popularność zyskał wariant z kurczakiem serwowany niemalże w każdym lokalu. Danie to może być podawane zarówno w specjalnej picie, typowe tortilli, bułce, na talerzu, a nawet w tak zwanym „boxie”. 

 Najlepszy kebab w Warszawie

Lokale pod szyldem Piri-Piri wyróżnia przede wszystkim samo robione „kraftowe” mięso, które wręcz wyróżnia się na tle innych tego typów produktów. Marka zyskała ogromną popularność poprzez słynne filmiki na Tik-Toku, czy platformie Youtube. Sama historia Piri-Piri sięga roku 2014 roku, kiedy to jej obecny właściciel zdecydował się na zakup pierwszego lokalu umiejscowionego na ulicy Nałęczowskiej 67 w Lublinie. Restauracje te wyróżnia niezwykle bogaty wachlarz możliwości, gdyż w menu znajdziemy zarówno klasyczne pozycje, jak i te bardziej nietypowe opcje, w tym przede wszystkim słynną Piri-pizzę, niedawno wprowadzoną Bułę Neapolitańską, czy znany na całą Polskę Lawasz Mr.Krychy. 

Efes

Na wstępie warto podkreślić, iż pierwsza restauracja „Efes” powstała w stolicy już na przełomie 1994 roku, czyli niemalże 3 dekady temu. Znajduję się ona na Saskiej Kępie przy ulicy Francuskiej 1. Lokal cechuje nietuzinkowa atmosfera, niepowtarzalny wystrój, oraz niezawodna obsługa. W dość rozbudowanym menu restauracji znajdziemy między innymi rozpływający się w ustach Iskender-Sułtan Kebab, a także nieziemski Doner, czyli Kebab na talerzu. Ze względu na niezwykłą popularność „Efesu” właściciel zdecydował się jakiś czas temu na otwarcie drugiego punktu przy Alei Niepodległości znajdującej się na obszarze Mokotowa. To, zdaniem wielu, najlepszy kebab w Warszawie.

Zobacz także:  Łazienki Warszawa! Odkryj Królewskie Piękno: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Niezapomniany Sapko Kebab

W lokalu dominują głównie dania oparte o świeże warzywa, najwyższej jakości mięso i różnego rodzaju dodatki. Można wprost powiedzieć, że w Sapko na wyróżnienie zasługuję przede wszystkim wręcz nieziemski kebab. Co ciekawe, jest on tam podawany na wiele przeróżnych sposobów, dzięki czemu klienci mają pokaźny wachlarz możliwości. Oprócz kebabu w restauracji królują także dania wykonane z bakłażana, który stanowi najczęściej wykorzystywane w tradycyjnej kuchni tureckiej warzywo. Wiele osób ceni ten kebab i nazywa go najlepszym kebabem  w Warszawie w 2023.

Najlepszy kebab w Warszawie 2023

Zdecydowanie jest to legendarna „Chata Wariatta”. Potrawy oferowane w tym miejscu wręcz biją na głowę konkurencję. Najwyższej jakości mięso baranie, świeże warzywa, czy idealnie komponujące się frytki. To wszystko sprawia, że dania oferowane przez ten lokal wręcz rozpływają się w ustach. Może „Chata Wariatta” nie ma zbyt rozbudowanej oferty, ale w tym przypadku w prostocie siła. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim kapitalny kebab z frytkami (mały, lub duży wariatt).