fajne miejsca niedaleko warszawy na weekend
Nasze miasto

Jak znaleźć fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend

Warszawa – wielka aglomeracja miejska. Stolica kraju, gdzie na co dzień można spotkać ogromną ilość osób. Jak to niektórzy mówią potocznie – to jedna wielka „betonoza”. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób myśli o tym, żeby na weekend, kiedy tylko mają chwilę wolnego, wyjechać poza miasto. Jak znaleźć fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend? Wbrew pozorom, nie jest to wcale tak trudne.

Fajne miejsca pod Warszawą – gdzie można się udać?

Jeżeli ktoś będzie chciał odpocząć, to na pewno nie będzie chciał tracić czasu na to, aby większość czasu spędzić w aucie. Warto więc znaleźć takie atrakcje, jakie znajdują się w niewielkiej odległości od centrum miasta. Jednym z takich miejsc Kampinowski Park Narodowy. Jeżeli ktoś byłby bardzo uparty, to może zmierzyć, że ma do czynienia z miejscem, jakie znajduje się 20 km od centrum. A tak naprawdę wystarczy wyjechać z miasta, aby móc przekroczyć bramy tego parku. Ci, którzy mieszkają na granicy mają sprawę na tyle ułatwioną, że tak naprawdę każdego dnia mogą korzystać z tego zielonego miejsca, gdzie można cieszyć się naprawdę czystym powietrzem.

Fajne miejsca pod Warszawą – natura na wyciągnięcie ręki

10 km od centrum (czyli tak naprawdę jeszcze bliżej niż leży Kampinowski Park Narodowy) leży Rezerwat Przyrody Las Bielański. Symbolem tego miejsca jest dzięcioł czarny. Jeżeli ktoś kocha historię, to całkiem możliwe, że ucieszy go ciekawostka, iż w wieku XVII król Władysław IV uznał, iż można tu sprowadzić klasztor Kameduł. Tak, nawet takie naturalne zjawiska są w stanie skryć nie lada ciekawostki historyczne. Kiedyś można tu było znaleźć nawet karuzelę. Jednak od kiedy ma się do czynienia z Rezerwatem Przyrody, tego typu atrakcje zostały zlikwidowane.

Zobacz także:  Uczelnie Warszawa. Uczelnie Publiczne w Warszawie i Prywatne Uczelnie. Opcje Studiów

Na północ od Warszawy, jakieś 20 km od samego centrum, znaleźć można Pałac Poniatowskich w Jabłonnej. Fajne miejsca niedaleko Warszawy na weekend mogą być powiązane z poznawaniem tutejszej historii, która ma naprawdę dużo do powiedzenia. Tym bardziej że w 1773 roku miejsce to należało do Michał Poniatowski, który był ostatnim prymasem Polski i Litwy, bratem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Fajne miejsca pod Warszawą – gdzie można zatrzymać się na dłużej?

Jeżeli ktoś ma tylko ochotę, to może jechać nieco dalej, bo ok. jakieś 80 km od stolicy. To właśnie tam będzie znaleźć można Arkadię, czyli ogrody w stylu angielskim, jakie znajdują się bardzo blisko Łowicza.To fajne miejsce pod Warszawą. Wiele osób śmiało mówi, że ma się do czynienia z mityczną ” krainą szczęśliwości”. To prawdziwa, dumna perła romantycznej architektury. Warto zauważyć, że dzięki staraniom wielu osób, do dzisiaj park przetrwał w prawie niezmienionej formie.

A może ktoś chciałby pójść śladami Chopina? Czyli do Żelazowej Woli, gdzie ten kompozytor się urodził. Chyba nie ma tak słynnego miejsca, jak to, gdzie do dzisiaj na każdym kroku znaleźć można ślady Fryderyka Chopina. Żelazowa Wola nie zapomniała o swym słynnym synu. Warto przyjechać tutaj w szczególności latem, gdzie w parku otaczającym dworek, organizowane są koncerty.

Fajne miejsca pod Warszawą – historia na wyciągniecie ręki

Warszawa obfituje w wiele znanych miejsc, jakie ściśle są związane z historią. Jednak pod miastem równie ich nie brakuje. Dowodem na to jest twierdza Modlin. Do dzisiaj uważa się, że to jedyna taka duma tego słynnego Napoleona. Warto także dodać, że to jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Uwaga! Zajmuje ona bowiem  obszar ponad 55 tys. ha.

Zobacz także:  Co warto zobaczyć w Warszawie? Sprawdź to!

W Czersku również można znaleźć twierdzę, a dokładnie zamek. Całość powstała w XIV w. Wszystkich wita arkadowy most, który jest prawdziwą perłą tego miejsca. Co jest ważne, to fakt, że ta konstrukcja do dnia dzisiejszego skrywa wiele nieodkrytych tajemnic. Nie ma więc co dziwić się temu, że wciąż nie brakuje osób, jakie podejmują się próby ich odkrycia.

Dookoła Warszawy znaleźć można jeszcze wiele innych, ciekawych  miejsc, np. fajne miejsce pod Warszawą to Żyrardów, który nazywany jest miastem-fabryką; zamek w Ciechanowie i wiele innych. Oto dobry pomysł na to, aby wyrwać się z Warszawy.