warszawa atrakcje dla par
Warszawskie ciekawostki

Miejsca na romantyczny spacer – Warszawa atrakcje dla par

Warszawa jest pięknym i największym miastem w kraju. Jej historia wzrusza, a zarazem powoduje gęsią skórkę. To właśnie okrutna przeszłość pozwala docenić bliską nam osobę, dlatego też spacery par mają wyjątkowy, ciepły i symboliczny wymiar. Jakie zatem Warszawa atrakcje dla par może zaoferować?

Gdzie wybrać się na spacer z ukochaną osobą

Stolica jest ogromnym miastem, z mnóstwem ciekawym i interesujących miejsc, takich jak muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, Centrum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Miejsc do odwiedzenia jest naprawdę mnóstwo. Niemniej jednak, romantyczny spacer we dwoje rządzi się swoimi prawami i wymaga, aby nastrój był symboliczny, a przeżycia niesamowite. Ważne jest zatem, aby spacer odbył się w miejscu, które ma magiczny wymiar. 

Wiele atrakcyjnych miejsc

Planując, więc romantyczny spacer, warto wziąć pod uwagę wyjątkowe miejsca, takie jak:

  • Rynek Starego Miasta, szczególnie porą wieczorną, gdzie jest on bajecznie oświetlony. W dzień jest mocno zatłoczony, zaś wieczorem staje się romantycznym i przede wszystkim cichym miejscem, nad którym czuwa warszawska syrenka. Warszawska starówka jest wyjątkowym zakątkiem stolicy. Jej kolorowe kamienice, wąskie uliczki sprzyjające romantycznego nastroju, a idąca razem para czuje uczucie dotąd im nieznane.
  • Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – miejsce mocno wyjątkowe i oryginalne, szczególnie dla osób związanych z nauką…ale nie tylko. Jest to przede wszystkim miejsce, które cudownie oddaje panoramę Warszawy, ale pozwala ukryć się przed hałasem i pędzącą codziennością. Pozwala się wyciszyć oraz skupić na rozmowie i towarzyszu.
  • Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Miejsce to jest mocno wyjątkowe, ponieważ to właśnie tutaj ostatni król Polski odbywał spotkania przepełnione miłością. W pełni nocy, gdzie gwiazdy rozjaśniały niebo zasiadał ze swoją ukochaną nas stawem, oddając się rozmowie. Legenda głosi, więc, że miejsce rozgrzeje nawet i serce z lodu. Z kolei, barokowy pawilon będzie świetnie oddawał romantyczny klimat podczas spaceru.
  • Praska Plaża Rusałka – jest jedną z siedmiu piaszczystych plaż w Warszawie. Niemniej jednak, to Rusałka cieszy się największą popularnością – wysypana jest, bowiem złocistym piaskiem i co najważniejsze, gwarantuje widok na panoramę Starówki i Zamku Królewskiego, dzięki czemu potrafi stworzyć nieco magiczny klimat. Plaża jest mocno rozbudowana, dlatego też, po romantycznym spacerze, nie będzie problemu ze znalezieniem klimatycznej knajpki i skosztowania lodowych koktajli. Dla miłośników atrakcji będzie możliwości wybrania się w rejs po Wiśle drewnianą gondolą.
  • Rynek Nowego Miasta – to urokliwe miejsce z niezwykłą historią z pewnością będzie odpowiednie na romantyczny spacer – tutaj czas, bowiem wolniej płynie. Rynek Nowego Miasta został odbudowany po zniszczeniach, jakie miały miejsce podczas wojny. Podążając uliczkami rynku dotrzemy do kościoła św. Jacka i Kamienicy Dulfusowkiej, gdzie po wojnie religijne rzeźby zastąpiono efektownymi rzeźbami antycznych bogów – robią one naprawdę ogromne wrażenie. Wybierając się na romantyczny spacer, warto udać się do zachodniej bramy Ogrodu Krasińskich – jest to barokowy element, który przetrwał do dziś i oddaje magiczny urok całego rynku.
  • Fontanna w Ogrodzie Saskim – jest miejscem sprzyjającym romantycznym spacerom, ulokowanym we wschodniej części Ogrodu Saskiego, na tyłach Grobu Nieznane Żołnierza. Jest to, bowiem słynna fontanna z wierszy takich jak: W Saskim Ogrodzie (autor Stanisław Grzesiuk).
  • Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego – jest niezwykle urokliwe miejsce, któremu towarzyszą róże, magnolie, dywan tulipanów i inne egzotyczne kwiaty świata. Spacer w tym miejscu będzie zapewne niesamowitym przeżyciem, które pogłębi uczucie pary zakochanych ludzi. Jest, bowiem cudownym azylem dla osób lubiących kontakt z naturą i tych, którzy chcą uciec od zgiełku hałaśliwego miasta.
  • Jeziorko w Parku Skaryszewskim – park ten jest jednym z najpiękniejszych parków w Warszawie – w 2009 roku został on uhonorowany tytułem Najpiękniejszego Parku w Polsce. Jest to miejsce, gdzie można odpocząć i podziwiać cudowną  przyrodę. Ta aura z pewnością będzie sprzyjała romantycznego spacerowi z ukochaną osobą podczas zwiedzania warszawskich atrakcji dla par.
Zobacz także:  Warszawa atrakcje dla dorosłych: nowoczesne, nietypowe i ekstremalne miejsca

.