warszawa atrakcje dla młodzieży
Warszawskie ciekawostki

Warszawa atrakcje dla młodzieży – 10 najlepszych

Warszawa jako stolica Polski słynie z niezliczonej ilości atrakcji. Co roku zaskakuje mieszkańców oraz turystów nowymi miejscami czy wydarzeniami. Warszawskimi atrakcjami nie będą zawiedzeni ani miłośnicy historii, ani kulinariów. Także Ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas znajdą w stolicy pomysł na ciekawe zajęcie w wolny weekend. Jakie atrakcje Warszawa proponuje w 2023 roku?

Muzeum Świat Iluzji

Wielką popularnością cieszy się znajdujące się przy rynku starego miasta Muzeum Świata Iluzji. Jest to przestrzeń dla każdego niezależnie od wieku. Odwiedzający zagłębiają się w świat paradoksów, złudzeń optycznych i przenoszą się wręcz do innego wymiaru. Główne atrakcje to POKOJE LUSTER czy KOMNATA CIENI a także wiele innych.

Invisible Exhibition- Niewidzialna Wystawa

Kolejną atrakcją jest interaktywna podróż w krainę ciemności. Odwiedzający mogą spróbować jak poradziliby sobie w codziennym życiu opierając się na wszystkich zmysłach poza wzrokiem. Przewodnikami niewidzialnej wystawy są osoby niewidome i niedowidzące. Adres wystawy: Al. Jerozolimskie 123 A

Centrum Nauki Kopernik

Od lat w czołówce warszawskich atrakcji dla młodzieży plasuje się Centrum Nauki Kopernik. Słynące ze strefy eksperymentów, swojego planetarium i wystaw tematycznych. W lato można także wejść do ogrodu znajdującego się na dachu budynku.

Stadion Narodowy

Atrakcja nie tylko dla miłośników sportu ale także architektury i muzyki. To nie lada gratka dla fanów piłki nożnej móc wejść na murawę boiska, na którym grały największe gwiazdy futbolu. Na stadionie narodowym organizowane są także koncerty oraz eventy tematyczne.

Zobacz także:  Warszawa zoo? Odwiedź Warszawski Ogród Zoologiczny i Poznaj Świat Zwierząt. Zaplanuj wizytę w warszawskim zoo

Multimedialny Park Fontann 

To obowiązkowy punkt spotkań warszawskiej młodzieży. W ciągu dnia idealne miejsce na plotki ze znajomymi, wieczorami zamienia się w magiczne miejsce gdzie wodotryski zostają podświetlone na różne kolory a połączenia strumieni światła i wody daje niesamowite wrażenia.

Browary Warszawskie

Kompleks gastronomiczno- rozrywkowy usytuowany na warszawskiej Woli zrzesza tłumy warszawiaków oraz turystów. Poza mnogością restauracji, barów i kawiarni można zrelaksować się w zielonym ogrodzie a także posłuchać dobrej muzyki.

Warszawski Ogród Zoologiczny

To atrakcja nie tylko dla młodzieży, ale choćby raz w roku warto odwiedzić to miejsce aby sprawdzić co słychać u uwielbianych przez Warszawiaków słoni, żyraf czy goryli. Warto zarezerwować sobie kilka godzin na zwiedzanie Warszawskiego ZOO, bo zwierzaków jest wiele. Na chwilkę zrelaksować się można przy wielkim akwarium albo spróbować wypatrzeć pantery śnieżne.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To już niemal wizytówka Warszawy. Przejmująca ekspozycja oparta na zdjęciach, nagraniach oraz dźwiękach przenoszących nas do wydarzeń z 1944 r. Trasa zwiedzania zgodna jest z chronologią tamtych wydarzeń, muzeum zwiedzamy stąpając po granitowym bruku.

Łazienki Królewskie

Pałac na Wodzie i pawie kroczące po ogrodach Łazienek Królewskich to obowiązkowy punkt weekendowego spaceru ze znajomymi lub sympatią.

Bulwary wiślane

Bulwary Wiślane, to tutaj skupia się letnie życie towarzyskie młodej Warszawy. Legendarne już knajpki gdzie można dobrze zjeść i potańczyć to: Cud nad Wisłą, Hocki Klocki, Przylądek, Miami Wars, Grunt i Woda, BarKa, Rejs, Sen Nocy Letniej, River Cafe, Babie Lato czy Plac Zabaw.

Warszawa atrakcje dla dorosłych

Każda z powyższych atrakcji jest także wspaniałym pomysłem dla dorosłych. Wiele warszawskich rodzin w okresie letnim wyrusza do ogrodu w Powsinie, gdzie znajduje się kompleks otwartych basenów oraz ogród botaniczny. Atrkacje dla dorosłych w Warszawie to także podwarszawskie miejscowości, jak np. Podkowa Leśna i jej otwarte ogrody.

Zobacz także:  Murale Warszawa: Odkryj Najlepsze w Dzielnicy Praga. Przegląd murali Warszawy - czy znasz wszystkie?

Warszawa atrakcje dla dzieci

Warszawa nie zawodzi najmłodszych. W Parku Fontann jest wyznaczone miejsce dla maluchów a w warszawskim zoo poza podziwianiem ulubionych zwierząt mogą zjeść lody i legendarne gofry. Atrakcje dla dzieci w Warszawie to oczywiście także Centrum Nauki Kopernik. które niezmiennie zachwyca dzieci od lat swoją bogatą ofertą.

Warszawa atrakcje dla studentów

Warszawa nie zapomina oczywiście o studentach. Poza licznymi miejscami gdzie mogą się spotkać w swoim gronie, co roku miasto organizuje Juwenalia na których występują znani i uwielbiani artyści. Atrakcje dla studentów w Warszawie skupiają sie nie tylko wokół Uniwersytetu.