warszawa ulice
Nasze miasto

Warszawa ulice od A do Z

Warszawa jest miastem, które albo się kocha, albo nienawidzi. Hałas, korki i wiecznie pędzący gdzieś ludzie nie są dla każdego. Jednak Warszawa to nie tylko pośpiech — to wiecznie żyjące miasto, które nie śpi, które zachwyca architekturą, a przede wszystkim swoją historią. Niezależnie czy należysz do entuzjastów tego miasta, czy wręcz przeciwnie, warto dać Warszawie szansę i pozwolić sobie zwyczajnie spędzić tam nieco czasu – spacerując, chociażby po najsłynniejszych warszawskich ulicach. Jakie to? Poznajmy je razem!

Warszawa — ulice, którymi musisz się przespacerować

Warszawa ma do zaoferowania naprawdę dużo, a właściwie to niezliczoną ilość miejsc, które przypadną do gustu nawet nie jednemu sceptykowi tego miasta. Dzisiaj jednak skupimy się na najpopularniejszych warszawskich ulicach. Jakie to? Do najsłynniejszych ulic Warszawy należą:

Krakowskie Przedmieście — ulica ta położona jest w starej części miasta, to przy niej znajdują się jedne z najcenniejszych warszawskich zabytków. Co tam zobaczymy? Na pewno kilka pałaców takich jak: Potockich, Wesslów, Czapskich, Krasińskich czy chociażby powalający swoim rozmiarem pałac prezydencki.

Marszałkowska — ulice Marszałkowską uznać można za główną ulicę Warszawy. To z niej podziwiać możemy (choć nie tylko) symbol tego miasta, którym bez wątpienia jest Pałac Kultury i Nauki. Przy ulicy tej znajduje się także Dworzec Centralny oraz wiele sklepów i przepysznych restauracji. 

Nowy Świat — jest to jedna z najważniejszych ulic tego miasta. To tutaj spotykała się niegdyś warszawska bohema. Spacerując nią, zwiedzać można historyczne kamienice, które doskonale oddają charakter miasta sprzed 100 lat.

Chmielna — położona jest na granicy Śródmieścia oraz Woli. Uważana jest za jedną z najładniejszych ulic w tym mieście. Przez to stwierdzenie, a także przez swoje położenie mieści się w czołówce najdroższych ulic w Warszawie. Przy niej znaleźć można wiele klimatycznych knajpek i restauracji. 

Zobacz także:  Pałac w Wilanowie - Niesamowita odbudowa!

Jeśli planujesz odwiedzić Warszawę, koniecznie zapisz sobie powyższe ulice jako te, które zdecydowanie są warte odwiedzenia.