warszawa atrakcje dla dzieci
Warszawskie ciekawostki Nasze miasto

Warszawa atrakcje dla dzieci – top 10

Warszawa jest jednym z miejsc, chętnie wybieranym na wakacyjny urlop. Przepiękne parki, rzeka i masa atrakcji turystycznych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie tu cos odpowiedniego dla siebie. Aby ułatwić sobie planowanie wakacji, warto skorzystać z gotowej listy top 10 atrakcji, które warto zobaczyć z dziećmi. 

Warszawa atrakcje dla dzieci 2023. Co warto zobaczyć podczas zwiedzania stolicy? 

Warszawa jest miastem, które ma wiele do zaoferowania. Znajdują się tu liczne atrakcje, które doskonale nadają się dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Prócz obowiązkowego spaceru bulwarem, warto zobaczyć:

  • Be Happy Museum czyli wypełnione po brzegi rekwizytami pomieszczenie, idealne do zrobienia fantastycznych zdjęć. Miejsce idealne na sesję rodzinną.
  • Centrum nauki Kopernika jest znanym, chętnie odwiedzanym miejscem, w którym w przyjemny i przejrzysty sposób, dzieci mogą poznać otaczający je świat. To obowiązkowy punkt warszawkich atrakcji dla dzieci.
  • Warszawski dom zagadek jest idealną propozycją dla młodych detektywów. Zabawa polega na wydostaniu się z pokoju pełnego zagadek w określonym czasie.
  • Łazienki Królewskie bogate są w liczne atrakcje. Znajdują się tu tematyczne ogrody, malownicze alejki spacerowe, pomniki a nawet wiewiórki, które chętnie zaczepiają turystów w nadziei, że dostaną przysmaki.
  • Manufaktura cukierków jest kolejną atrakcją, którą pokocha każdy miłośnik słodkości. Prócz gotowych cukierków i lizaków jakie dostępne są w sprzedaży, dziecko może samodzielnie przygotować swoje łakocie, oczywiście pod okiem doświadczonych pracowników. 
  • ZOO w Warszawie może pochwalić się ogromną ilością mieszkańców. Prócz zwierząt i roślin, jakie znajdują się na terenie ZOO, dzieci mogą skorzystać z innych atrakcji, na przykład placu zabaw. 
  • Stacja Muzeum jest zdecydowanie jednym z najciekawszych miejsc, które może pochwalić się ogromnymi zbiorami, zarówno w postaci starych pociągów, jak i ich mniejszych rekwizytów. Znajdują się tutaj ubrania, mapy i inne elementy, które związane są z kolejnictwem. 
  • Multimedialna Fontanna to atrakcja, którą powinien zobaczyć każdy. Organizowane pokazy tańczących fontann, związane są z warszawskim legendami a sam sposób ich przedstawienia, na pewno zainteresuje każdego. 
  • Pałac Kultury i Nauki zna chyba każdy. Prócz imponującego wyglądu, w budynku regularnie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, a na samej górze, znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać krajobraz. 
  • Park trampolin to doskonała forma relaksu dla dzieci, które uwielbiają spędzać wolny czas aktywnie. Prócz trampolin, znajdują się tu liczne przeszkody i basen z piankami, który umożliwia wykonanie akrobacji. 
Zobacz także:  Stadion Narodowy: Miejsce Wydarzeń Sportowych i Kulturalnych w Polsce

Warszawa atrakcje dla dzieci na niepogodę 

Wśród licznych miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, znajdują się  muzea i teatry, których głównymi odbiorcami są dzieci. Warszawa atrkacje dla dzieci to także coś na niepogodę. Wystawy przygotowane są w przejrzysty sposób, a często zdarza się, że po muzeum oprowadzają przewodnicy w kostiumach. Warszawa atrakcje dla dzieci 2023 ma imponujące, dlatego warto spędzić wakacje w stolicy!